Toppliste maraton herrer

Meld deg på årets løp!

oraug

Her er listen over alle løp under 3:30 i Unionsmarathon. Rekorden er forbedret med 20 minutter siden 2008. I 2017 fikk vi 7 nye løp inn på listen. Pål Oraug (bildet), som nå representerer Sportsmanden, står med to strake seire og har nå to løp i “topp ti”. Varmen gjorde utslag i 2017, likevel et sterkt år. 2016 ble et år med hele 14 løp under 3:30. Soleklart det beste året i Unionsmarathons 12 årige historie. Ellers er det å vente at rekorden til Strupstad snart ryker. 7500 NOK + pengepremie for vinner lokker stadig bedre løpere. Litt skyet eller regn så tipper vi rekorden ryker allerede i 2018. (Mobil? Scroll ved å dra horisontalt…)

Plass Navn Klubb Tid Klasse År
1 John Henry Strupstad FIK Ren-Eng 02:39:12 H 18-34 2012
2 Jon Olsen Høybråten og Stovner 02:40:55 H 35-39 2013
3 Gjermund Sørstad Team Joggen 02:43:12 H 18-34 2012
4 Pål Oraug Varteig IL / AF Gruppen Norge AS 02:45:36 M23-39 2016
5 Lars Lysbakken Sapa AS 02:45:50 M23-39 2015
6 Gjermund Sørstad IF Sturla 02:46:33 H 18-34 2013
7 Lars Lysbakken Hydro Oslo BIL 02:48:34 H 18-34 2012
8 Stein Henrik Olaussen Varegg Fleridrett / Øl Og Kondis 02:50:18 M23-39 2016
9 Jon Olsen Lørenskog Friidrettslag / Oslo Sportslager 02:51:46 M40-44 2016
10 Pål Oraug Sarpsborg IL / Team Sportsmanden 02:52:11 M23-39 2017
11 Knut Harald Semb Gjerpen 02:52:22 H18-34 2011
12 Mårten Tronbøl Oppstad IL 02:53:55 H40-44 2010
13 Frank Løke Jotron AS 02:54:28 M23-39 2016
14 Jon Olsen Høybråten og Stovner IL 02:58:59 M40-44 2015
15 Jan Hallan Statkraft Norge 03:00:31 H40-44 2008
16 Kristian Qvenild Raumyrveien springers 03:01:29 ukjent 2009
17 Henning Pedersen Moss skiklubb 03:02:08 H35-39 2008
18 Andreas Blomgren Privat 03:03:13 H35-39 2011
19 Kristian Qvenild Kongsberg 03:03:50 H35-39 2008
20 Kristian Qvenild Raumyrveien Springers 03:05:15 M45-49 2015
21 Janis Actins 3A 03:06:37 H 40-44 2013
22 Kristian Qvenild Raumyrveien Springers 03:06:48 H40-44 2010
23 Terje Gulbrandsen BDO Aktiva 03:07:15 H40-44 2011
24 Tore Bjerkheim Nordic Sportsmaster 03:07:37 M40-44 2005
25 Pål Simen Ruud STRØMMEN 03:08:06 M23-39 2016
26 Stein Henrik Olaussen Varegg Fleridrett 03:08:22 M23-39 2017
27 Jan-Billy Aas Dröbakk Marathonklubb 03:08:32 H18-34 2008
28 Tore Mortensen Justervesnet 03:08:44 H 35-39 2012
29 Felix Haug MYSEN 03:08:48 M23-39 2016
30 Andreas Blomgren ARVIKA 03:09:28 M40-44 2016
31 Lars Chr. Dørum Skimilajoggen 03:11:28 M60-64 2016
32 Arne-Johan Martinsen Fredrikstad IF 03:13:05 ukjent 2009
33 Magne Janitz Moss Multichallengers 03:13:25 H 40-44 2012
34 Öystein  Olsen Moss skiklubb 03:13:32 H18-34 2007
35 Roar Tomter Askim IF / Team Sportsmanden 03:13:45 M40-44 2016
36 Tom Johannessen Fet Skiklubb/Ciber 03:14:06 M45-49 2016
37 Lars Dørum Ski 03:14:42 H 60-64 2013
38 Bjørn Kåre Gjerde BUL IL 03:15:11 M50-54 2005
39 Jarle Henriksen Oslo Universitetssykehus HF 03:15:18 M45-49 2017
40 Kjell  Holm Mjöndalen 03:15:23 H40-44 2007
41 Ole Arne Schlytter Lörenskog FIL 03:15:39 M45-49 2005
42 Ivar Refsland Heskestad IL 03:15:47 H 23-39 2014
43 Lasse Sørlund Team Sportsmanden 03:16:01 M50-54 2017
44 John Lund Skytta 03:18:03 H 50-54 2013
45 Bjørn Christensen Privat 03:18:23 H35-39 2011
46 Tore Mortensen Justervesenet 03:18:27 H 40-44 2013
47 Kristian Qvenild Raumyrveien Springers 03:18:41 H40-44 2011
48 Anders  Jämtdalen IFK Kristinehamn 03:18:41 H18-34 2007
49 Roar Tomter Askim IF Friidrett 03:19:41 H 40-44 2012
50 Roar Tomter Askim IF Friidrett 03:19:48 H 40-44 2013
51 Espen Wigaard Bøler 03:20:10 H40-44 2011
52 Roar Tomter Askim IF 03:20:40 M40-44 2015
53 Espen Wigaard Ulsrudtrimmerne 03:20:50 M45-49 2015
54 Per Øivind Sundell Ørje IL 03:20:54 H 45-49 2014
55 Bjarte Ellingsen Norsk Luftambulanse 03:20:57 H45-49 2008
56 Bjarte Ellingsen Norsk Luftambulanse 03:21:03 ukjent 2009
57 Tore Mortensen Romerike Ultraløperklubb 03:21:04 M40-44 2016
58 Inge Morten Braut Oslo 03:21:52 ukjent 2006
59 Peter Magnus Prestesæter Vestre Gran IL 03:22:29 M23-39 2017
60 Tor Treffen Ditt Tempo 03:24:24 H 50-54 2014
61 Pål Simen Ruud Strømmen 03:24:28 M23-39 2017
62 Roger Karlsrud Moss Matatdonklubb 03:24:44 ukjent 2006
63 Michael  Riis Jacobsen ukjent 03:24:47 H35-39 2010
64 John Arne  Johannesen Moss skiklubb 03:25:00 H40-44 2007
65 Tore Kragtorp Rømskog I.L 03:25:11 ukjent 2006
66 Svein Tore Edvardsen Halden 03:25:39 M40-44 2017
67 Odd Gunnar Tveit Vennesla 03:25:41 M40-44 2005
68 Anders Petter Hansen Mosselærerne 03:26:27 H50-54 2010
69 Jørg Chittka Ratingen/GER 03:26:52 M50-54 2015
70 Christoffer Ladstein Team Sportsmanden/Skiløperne 03:26:56 M45-49 2016
71 Ole Skage Sander Ulanbator Bb/Mårhundens Venner 2 03:26:59 M23-39 2016
72 Roar Tomter Privat 03:27:26 H35-39 2011
73 Ole  Guttulsröd Ryggejoggen 03:27:26 H50-54 2007
74 Stefan  Bryngelsson Bovikens SK 03:27:56 H40-44 2007
75 Tomas L Jensen Dynea BIL 03:27:56 M18-34 2005
76 Inge Morten Braut Oslo 03:28:13 M18-34 2005
77 Per Ole M. Gundersen Mårhundens Venner 2 03:28:27 M23-39 2016
78 Mats Hemmerin Borlänge Löparklubb 03:28:42 M45-49 2005
79 Sjur Tømte Fredrikstad IL 03:28:44 H 50-54 2012