Toppliste maraton herrer

Meld deg på årets løp!

oraug

Her er listen over alle løp under 3:30 i Unionsmarathon. Rekorden er forbedret med 20 minutter siden 2008. Rekorden til Strupstad er seig, men 7500 NOK + pengepremie for vinner lokker stadig bedre løpere. Litt skyet eller regn så tipper vi rekorden ryker allerede i 2019. Eirik Johannesen fra Tønsberg gjorde et ærlig forsøk i 2018 og klokket inn på sterke 2:42:28, den 3. raskeste maraton i Unionsmarathons historie. Han fikk med seg flere til å løpe fort og 8 løpere kom inn på listen i 2018. Pål Oraug satte “unionspers” og Runar Sæther, Rye, innehar nå 9.plass både på toppliste for maraton og halvmaraton! (Mobil? Scroll ved å dra horisontalt…)

Plass Navn Klubb Tid Klasse År
1 John Henry Strupstad FIK Ren-Eng 02:39:12 H 18-34 2012
2 Jon Olsen Høybråten og Stovner 02:40:55 H 35-39 2013
3 Eirik Johannessen Tønsberg Fri-Idrettsklubb / Team Olympia Sport Hoka 02:42:28 M23-39 2018
4 Gjermund Sørstad Team Joggen 02:43:12 H 18-34 2012
5 Pål Oraug Sarpsborg IL / Team Sportsmanden 02:44:43 M23-39 2018
6 Pål Oraug Varteig IL / AF Gruppen Norge AS 02:45:36 M23-39 2016
7 Lars Lysbakken Sapa AS 02:45:50 M23-39 2015
8 Gjermund Sørstad IF Sturla 02:46:33 H 18-34 2013
9 Runar Sæther Rye Sp.Kl. / Sky Blazers 02:46:59 M40-44 2018
10 Lars Lysbakken Hydro Oslo BIL 02:48:34 H 18-34 2012
11 Stein Henrik Olaussen Varegg Fleridrett / Øl Og Kondis 02:50:18 M23-39 2016
12 Jon Olsen Lørenskog Friidrettslag / Oslo Sportslager 02:51:46 M40-44 2016
13 Pål Oraug Sarpsborg IL / Team Sportsmanden 02:52:11 M23-39 2017
14 Knut Harald Semb Gjerpen 02:52:22 H18-34 2011
15 Mårten Tronbøl Oppstad IL 02:53:55 H40-44 2010
16 Frank Løke Jotron AS 02:54:28 M23-39 2016
17 Jon Olsen Høybråten og Stovner IL 02:58:59 M40-44 2015
18 Jakub Ruzylo Stamina Grimstad 02:59:32 M23-39 2018
19 Jan Hallan Statkraft Norge 03:00:31 H40-44 2008
20 Kristian Qvenild Raumyrveien springers 03:01:29 ukjent 2009
21 Henning Pedersen Moss skiklubb 03:02:08 H35-39 2008
22 Andreas Blomgren Privat 03:03:13 H35-39 2011
23 Kristian Qvenild Kongsberg 03:03:50 H35-39 2008
24 Kristian Qvenild Raumyrveien Springers 03:05:15 M45-49 2015
25 Janis Actins 3A 03:06:37 H 40-44 2013
26 Kristian Qvenild Raumyrveien Springers 03:06:48 H40-44 2010
27 Terje Gulbrandsen BDO Aktiva 03:07:15 H40-44 2011
28 Tore Bjerkheim Nordic Sportsmaster 03:07:37 M40-44 2005
29 Pål Simen Ruud STRØMMEN 03:08:06 M23-39 2016
30 Stein Henrik Olaussen Varegg Fleridrett 03:08:22 M23-39 2017
31 Jan-Billy Aas Dröbakk Marathonklubb 03:08:32 H18-34 2008
32 Tore Mortensen Justervesnet 03:08:44 H 35-39 2012
33 Felix Haug MYSEN 03:08:48 M23-39 2016
34 Andreas Blomgren ARVIKA 03:09:28 M40-44 2016
35 Lars Chr. Dørum Skimilajoggen 03:11:28 M60-64 2016
36 Arne-Johan Martinsen Fredrikstad IF 03:13:05 ukjent 2009
37 Magne Janitz Moss Multichallengers 03:13:25 H 40-44 2012
38 Öystein  Olsen Moss skiklubb 03:13:32 H18-34 2007
39 Roar Tomter Askim IF / Team Sportsmanden 03:13:45 M40-44 2016
40 Tom Johannessen Fet Skiklubb/Ciber 03:14:06 M45-49 2016
41 Lars Dørum Ski 03:14:42 H 60-64 2013
42 Bjørn Kåre Gjerde BUL IL 03:15:11 M50-54 2005
43 Jarle Henriksen Oslo Universitetssykehus HF 03:15:18 M45-49 2017
44 Kjell  Holm Mjöndalen 03:15:23 H40-44 2007
45 Ole Arne Schlytter Lörenskog FIL 03:15:39 M45-49 2005
46 Ivar Refsland Heskestad IL 03:15:47 H 23-39 2014
47 Lasse Sørlund Team Sportsmanden 03:16:01 M50-54 2017
48 John Lund Skytta 03:18:03 H 50-54 2013
49 Bjørn Christensen Privat 03:18:23 H35-39 2011
50 Arno Dejong Harestua Medisinske Senter 03:18:25 M40-44 2018
51 Tore Mortensen Justervesenet 03:18:27 H 40-44 2013
52 Kristian Qvenild Raumyrveien Springers 03:18:41 H40-44 2011
53 Anders  Jämtdalen IFK Kristinehamn 03:18:41 H18-34 2007
54 Roar Tomter Askim IF Friidrett 03:19:41 H 40-44 2012
55 Roar Tomter Askim IF Friidrett 03:19:48 H 40-44 2013
56 Espen Wigaard Bøler 03:20:10 H40-44 2011
57 Roar Tomter Askim IF 03:20:40 M40-44 2015
58 Espen Wigaard Ulsrudtrimmerne 03:20:50 M45-49 2015
59 Per Øivind Sundell Ørje IL 03:20:54 H 45-49 2014
60 Bjarte Ellingsen Norsk Luftambulanse 03:20:57 H45-49 2008
61 Bjarte Ellingsen Norsk Luftambulanse 03:21:03 ukjent 2009
62 Tore Mortensen Romerike Ultraløperklubb 03:21:04 M40-44 2016
63 Inge Morten Braut Oslo 03:21:52 ukjent 2006
64 Peter Magnus Prestesæter Vestre Gran IL 03:22:29 M23-39 2017
65 Tor Treffen Ditt Tempo 03:24:24 H 50-54 2014
66 Pål Simen Ruud Strømmen 03:24:28 M23-39 2017
67 Roger Karlsrud Moss Matatdonklubb 03:24:44 ukjent 2006
68 Michael  Riis Jacobsen ukjent 03:24:47 H35-39 2010
69 John Arne  Johannesen Moss skiklubb 03:25:00 H40-44 2007
70 Tore Kragtorp Rømskog I.L 03:25:11 ukjent 2006
71 Svein Tore Edvardsen Halden 03:25:39 M40-44 2017
72 Odd Gunnar Tveit Vennesla 03:25:41 M40-44 2005
73 Espen Rande Veidekke BIL 03:26:18 M45-49 2018
74 Anders Petter Hansen Mosselærerne 03:26:27 H50-54 2010
75 Jørg Chittka Ratingen/GER 03:26:52 M50-54 2015
76 Christoffer Ladstein Team Sportsmanden 03:26:54 M45-49 2018
77 Christoffer Ladstein Team Sportsmanden/Skiløperne 03:26:56 M45-49 2016
78 Ole Skage Sander Ulanbator Bb/Mårhundens Venner 2 03:26:59 M23-39 2016
79 Roar Tomter Privat 03:27:26 H35-39 2011
80 Ole  Guttulsröd Ryggejoggen 03:27:26 H50-54 2007
81 Stefan  Bryngelsson Bovikens SK 03:27:56 H40-44 2007
82 Tomas L Jensen Dynea BIL 03:27:56 M18-34 2005
83 Inge Morten Braut Oslo 03:28:13 M18-34 2005
84 Per Ole M. Gundersen Mårhundens Venner 2 03:28:27 M23-39 2016
85 Tyrone Eriksson ÅRJÄNG 03:28:36 M23-39 2018
86 Mats Hemmerin Borlänge Löparklubb 03:28:42 M45-49 2005
87 Sjur Tømte Fredrikstad IL 03:28:44 H 50-54 2012
2012