Resultater 05.07.2014

Her er resultatene fra dagens Unionsmarathon. En fantastisk løpsdag på Kurøen. Varmen gjorde det utfordrende for noen.

Takk til alle som bidro med arrangementet.

Unionsmarathon 2014
Unionsmarathon Kurøen, Rømskog 05.07.2014

Rennleder: Randi Dalheim

Resultat

D 18-22 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0503 Antonia Ramböl Bryntesson Solna 4:08.18  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
D 23-39 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0507 Barbro Lindkvam Bingsfoss SK 4:32.12  
2 0505 Cecilie Holmgren Romerike ultraløperklubb 4:35.32 03.20
3 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 23-39 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0411 Ivar Refsland Heskestad IL 3:15.47  
2 0425 Marius Nakkeid Bingsfoss SK 3:58.39 42.52
3 0404 Stefan Gunnarsson Åmål multisport 4:04.18 48.31
4 0408 Gunnar Mikal Naas Team Ulrik 5:47.09 2:31.22
6 påmeldte. 4 startet. 4 resultater. 
D 40-44 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0504 Tonje Brande Ålesund friidrett 3:51.03  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 40-44 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0421 Richard Brande Oslo 3:52.42  
2 0438 Tore Mortensen Justervesenet 3:56.24 03.42
Brutt 0405 Jonas Karlsson Spring Åmål    
Brutt 0414 Håvard Andresen Askim    
4 påmeldte. 4 startet. 2 resultater. 
H 45-49 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0406 Per Øivind Sundell Ørje IL 3:20.54  
2 0412 Anders Haraldsen Team Isklar 3:33.56 13.02
3 0417 Erik Wennemo Lillestrøm 4:27.54 1:07.00
4 0423 Ulf Carlsson IFK Nora 4:31.19 1:10.25
5 0416 Tom Rune Bertelsen Drammen kickboxing klubb 4:46.25 1:25.31
Brutt 0424 Bjørn Hytjanstorp Spiridon LLL    
7 påmeldte. 6 startet. 5 resultater. 
D 50-54 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0508 Liv Lystad Drøbak-Frogn 4:10.16  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 50-54 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0420 Tor Treffen Ditt Tempo 3:24.24  
2 0435 Trond Inge Carlsen Rustad IL 3:42.57 18.33
3 0430 John Erik Lein Sintef BIL 4:01.19 36.55
4 0428 Trond Nilsen Fredrikstad IL 4:04.12 39.48
5 0436 Jostein Lundgård Nammo Raufoss BIL 4:10.30 46.06
6 0432 Geir Storås Porsgrunn 4:30.30 1:06.06
7 0403 Bengt Nilsson Stockholm HHH 4:43.07 1:18.43
8 0410 Jan-Erik Ullstrøm Säffle 5:04.14 1:39.50
Brutt 0426 Øivind Høe Rygge IL    
9 påmeldte. 9 startet. 8 resultater. 
D 55-59 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0506 Lise Lithun GTI Stavanger 4:59.01  
2 0501 Moica Engkvist Nc 6:27.32 1:28.31
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 55-59 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0427 Sjur Tømte Fredrikstad IL 3:48.38  
2 0429 Tom Sognlien Fredrikstad IL 3:55.52 07.14
3 0434 Ingar Diskerud Mysen vin- og maratonkl. 4:01.50 13.12
4 0431 Ole Guttulsrød Ryggejoggen 4:11.42 23.04
5 0439 Anders Hansen Moss 4:20.54 32.16
6 0407 Roger Andersson Team Normeka 4:42.57 54.19
7 0422 Sigurd Lima Gjesdal IL 4:59.01 1:10.23
8 0413 Jon Weydahl Drøbak marathonkl. 5:08.41 1:20.03
9 0409 Kent-Åke Eriksson Arvika LK 5:29.54 1:41.16
Brutt 0418 Lars Try Tvedestrand IF    
10 påmeldte. 10 startet. 9 resultater. 
H 60-64 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0401 Tommy Lacandler Nc 6:27.32  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 70-74 Helmarathon
Plass Start Tid
1 0433 Hagbart Vebostad Gnagsår 5:00.39  
2 0437 Jarle Hammer Nittedal IL 5:28.19 27.40
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H16-17 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0230 Henrik Foss AHF 1:29.32  
2 0257 Jonas Gran Aurskog-Høland 1:44.05 14.33
3 0218 Andreas Albinsson Töcksfors IF 1:50.32 21.00
3 påmeldte. 3 startet. 3 resultater. 
H 18-22 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0215 Petter Sauge Good old gang 1:34.53  
2 0211 Martin Joheim Team Hoxli 1:54.00 19.07
3 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
D 23-39 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0313 Kristin Henriksson IK Spring Väst 1:37.34  
2 0308 Hilde Bakkeli SK Rye 1:39.44 02.10
3 0305 Malin Klintefjord Enhörna IF 1:40.13 02.39
4 0311 Anna Lund Bjørnsen Team Hoxli 2:11.55 34.21
7 påmeldte. 4 startet. 4 resultater. 
H 23-39 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0204 Jan Billy Aas Drøbak marathonkl. 1:41.16  
2 0251 Urban Ringsby Team Ringsby 1:45.05 03.49
3 0228 Martin Andersen Stangs Beste 1:47.56 06.40
4 0207 Lars Hox Team Hoxli 1:48.50 07.34
5 0221 Peder Stang Stangs Beste 1:53.32 12.16
6 0229 Anders Aakhus Stangs Beste 1:55.22 14.06
7 0239 Jonas Nilsson Malmø 1:56.03 14.47
8 0245 Gediminas Kalvaitis Litauen 1:56.12 14.56
9 0247 Hans Michael Øvergaard KLP sport 1:57.03 15.47
10 0217 Andreas Siljeholt Høidal Oslo 1:57.43 16.27
11 0252 Eric Ramm Stangs Beste 1:57.53 16.37
12 0224 Anders Austad Bouvet BIL 1:59.08 17.52
13 0250 Christian Vahlström Märstad 1:59.53 18.37
14 0243 Halvar Bastensen Team Hoxli 2:00.16 19.00
15 0233 Anders Bruvik Nesodden 2:05.40 24.24
16 0227 Carl-Henrik Sjöqvist Karlstad 2:16.32 35.16
17 0220 Erling Uttisrud TheShirt 2:18.03 36.47
18 0238 Fredrik Pettersen Kulykkja 2:21.02 39.46
19 0219 Anders Erlandsson Uppsala 2:35.50 54.34
22 påmeldte. 19 startet. 19 resultater. 
D 40-44 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0310 Agnes Benediktsdottir Skiløperne 1:55.37  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 40-44 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0246 Kristian Hoel KLP sport 1:31.39  
2 0244 Rune Wiig Betongmast aktiv 1:35.01 03.22
3 0216 Andreas Engelstad Stangs Beste 1:42.09 10.30
4 0231 Lars Jørgen Skaret BSF 2:00.51 29.12
4 påmeldte. 4 startet. 4 resultater. 
D 45-49 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0309 Helene Skeie Fossum IF 1:51.33  
2 0314 Hege Gathen Fredrikstad IL 1:54.25 02.52
3 0312 Monique Stalås Hörnsten Åkersberga Triathlonføren 2:01.50 10.17
4 0315 Therese Lindeberg Årsengs IF 2:32.19 40.46
5 0306 Kristina Erlandsson Nc 2:43.30 51.57
5 påmeldte. 5 startet. 5 resultater. 
H 45-49 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0254 Per Vidar Fjeld Oppstad friidrett 1:33.57  
2 0223 Gunnar Jonsson Skiløperne 1:44.13 10.16
3 0241 Harald Holmsen AFSK 1:48.06 14.09
4 0209 Erik Helgerud NMK Aurskog-Høland 1:51.01 17.04
5 0232 Nils Erik Lillesæter BSF 1:52.19 18.22
6 0235 Thomas Parklund IF Triathlon 2:03.46 29.49
7 0242 Petter Lier AFSK 2:11.14 37.17
8 0249 Erik Melander Uppsala 2:28.49 54.52
Brutt 0203 Stephan Bolstad Brødrene Dahl BIL    
10 påmeldte. 9 startet. 8 resultater. 
D 50-54 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0316 Kjersti G. Andersen Skimilajoggen 2:08.18  
2 0303 Mette-Marit Rennemo Oslo 2:19.08 10.50
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 50-54 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0248 Kjell Langfoss Åbogen IL 1:35.36  
2 0206 Dag Olav Kjernsholen AHF/Lierfoss DS 1:44.31 08.55
3 0226 Per-Ove Ringsby Team Ringsby 1:53.16 17.40
4 0205 Patric Rebbelstam Töcksfors IF 2:05.06 29.30
5 0210 Øyvind Joheim Team Hoxli 2:05.14 29.38
6 0225 Tom Bjørnstad AFSK 2:14.56 39.20
6 påmeldte. 6 startet. 6 resultater. 
D 55-59 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0307 Siv Wåle TSM 2:58.29  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 55-59 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0237 Christer Jansson Årjäng 1:58.43  
2 0234 Bernd Abend Fosser 2:02.58 04.15
3 0253 Asbjørn Oppegaard AHS 2:17.25 18.42
3 påmeldte. 3 startet. 3 resultater. 
H 60-64 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0255 Ole Bjørn Braathen Vestre Lier 1:42.27  
2 0256 Kåre Fauske Gaular Il 1:51.18 08.51
3 0240 Sjur Bakken Bjørkelangen 2:06.42 24.15
Brutt 0208 Sverre Ingjer Blaker IL    
4 påmeldte. 4 startet. 3 resultater. 
H 65-69 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0236 Tommy Andersson IFK Nora 1:59.20  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 70-74 Halvmarathon
Plass Start Tid
1 0214 Dan Jarl Håfreströms IF 2:01.46  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
D12-13 10 km
Plass Start Tid
1 0121 Kristina Bergquist Rømskog IL 53.41  
2 0156 Mia Kolstad Wiig Skimt 58.15 04.34
3 0133 Ingrid Høgne AHF 1:06.27 12.46
4 påmeldte. 3 startet. 3 resultater. 
H12-13 10 km
Plass Start Tid
1 0019 Samson Norheim-Bergquist Rømskog IL 48.34  
2 0033 Håkon Dalheim Sand Rømskog IL 50.48 02.14
3 0060 Ole Jørgen Bergquist Rømskog IL 58.04 09.30
4 0042 Jakob Bergquist Rømskog IL 1:02.33 13.59
5 0040 Joakim Kind Andersen Rømskog IL 1:06.00 17.26
5 påmeldte. 5 startet. 5 resultater. 
D14-15 10 km
Plass Start Tid
1 0127 Pauline Tørnby Rømskog IL 46.47  
2 0107 Marie H. Dæhlen AHF 49.23 02.36
3 0108 Julie H. Dæhlen AHF 52.08 05.21
4 0161 Evelina Lindeberg Årjäng 53.52 07.05
5 0137 Malin Høgenes Bergquist Rømskog IL 1:08.36 21.49
6 0105 Pernille Hox Team Hoxli 1:09.08 22.21
8 påmeldte. 6 startet. 6 resultater. 
H 14-15 10 km
Plass Start Tid
1 0063 Emil Kolstad Wiig Skimt 36.28  
2 0064 Christian Olsson Årjäng 44.25 07.57
3 0021 Lukas Katvala OK Älgen 44.43 08.15
4 0018 William Norheim-Bergquist Rømskog IL 44.57 08.29
5 0043 Johannes Bergquist Rømskog IL 45.03 08.35
6 0035 Magnus Slorafoss BSF 46.00 09.32
7 0048 Fredrik Arnesen Høland IL 51.45 15.17
8 0055 Eivind Heggedal Nc 57.55 21.27
9 0075 Andreas Lorentzon BSK All-Kaisa 1:22.07 45.39
9 påmeldte. 9 startet. 9 resultater. 
D16-17 10 km
Plass Start Tid
Brutt 0151 Guro Tollefsen AHF    
1 påmeldte. 1 startet. 
H16-17 10 km
Plass Start Tid
1 0041 Markus Høgne AHF 37.53  
2 0024 Marcus Arnesen Høland IL 40.04 02.11
3 0030 Daniel Bergquist Rømskog IL 41.05 03.12
4 0047 Marius Wold Høland IL 53.48 15.55
4 påmeldte. 4 startet. 4 resultater. 
D 18-22 10 km
Plass Start Tid
1 0164 Victoria Bryntesson Stockholm 54.35  
2 0162 Angelica Perttu Östervallskog 1:05.28 10.53
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 18-22 10 km
Plass Start Tid
1 0045 David Treffen NMBI 39.03  
2 0076 Eriks Gruzde Latvia 44.03 05.00
3 0038 Jonas Høisveen Rømskog 49.05 10.02
4 0022 Tobias Katvala OK Älgen 51.32 12.29
5 0077 Raimonds Rozitis Latvia 53.32 14.29
6 0039 Benjamin Høisveen Rømskog IL 1:01.25 22.22
8 påmeldte. 6 startet. 6 resultater. 
D 23-39 10 km
Plass Start Tid
1 0129 Hanne Bakken Lund AHF 46.01  
2 0166 Karin Henriksson Lennartsfors IF 46.02 00.01
3 0141 Kajsa Axelsson Boviken sk/alQajsa 50.41 04.40
4 0147 Malin Søbye BSF 51.12 05.11
5 0167 Camilla Ling Årsengs IF 53.54 07.53
6 0149 Åshild Alne Kulykkja IL 54.44 08.43
7 0132 Maia-Lene Pettersen Oslo 56.43 10.42
8 0155 Marit Ringsby Rømskog 57.57 11.56
9 0131 Helene Lønningdal Stangs Beste 1:00.24 14.23
10 0125 Stine Nilsen Setskog IF 1:01.12 15.11
11 0158 Elise Fosby Rødenes 1:03.09 17.08
12 0103 Cindy Visser Nederland 1:08.27 22.26
13 0159 Kristiane Slupstad Aurskog-Høland 1:08.30 22.29
14 0104 Karianne Hox Team Hoxli 1:10.40 24.39
15 0148 Gro Kvitne Jevnaker JIF 1:14.32 28.31
16 0165 Sissel Pedersen Rakkestad sykkelklubb 1:15.06 29.05
17 0138 Nicole Stromski Töckfors 1:15.46 29.45
18 0106 Hege De Jong Harestua Med. senter 1:18.07 32.06
19 0111 Jorunn Elise Moseby Team Storberget 1:22.18 36.17
21 påmeldte. 19 startet. 19 resultater. 
H 23-39 10 km
Plass Start Tid
1 0057 Ståle Kind Vikestad Rømskog IL 39.23  
2 0008 Peter Lorentzon Team Normeka 40.23 01.00
3 0053 Erik Fossen Nilsen Beef IL-Ø 41.59 02.36
4 0020 Arno De Jong Harestua Med. senter 42.40 03.17
5 0056 Jens Lundberg Nc 47.42 08.19
6 0029 Anders Ombudstvedt Stangs Beste 48.41 09.18
7 0067 Jostein Finnekåsa Stangs Beste 50.59 11.36
8 0011 Jonas Sundsrud Team Normeka 51.03 11.40
9 0069 Jørgen Bryngelsson Försvarsmakten 52.16 12.53
10 0050 Svend Magnus Pettersen Kulykkja IL 53.13 13.50
11 0005 Lars Jørgen Sundsrud Team Normeka 55.12 15.49
12 0073 Petter Hjort Stangs Beste 55.37 16.14
13 0017 Truls Kennet Moen Nederland 55.46 16.23
14 0010 Andreas Nilsson Team Normeka 56.01 16.38
15 0007 Jørn Harald Moen Team Normeka 56.05 16.42
16 0001 Robin Flenstad Rømskog IL 1:01.39 22.16
17 0074 Daniel Nilsson Hans Majestets racing 1:03.56 24.33
18 0012 Mikael Bakker Team Normeka 1:06.53 27.30
19 0078 Marius Berger Rømskog 1:09.27 30.04
20 0016 Rino L. Olsen Team Normeka 1:09.38 30.15
21 0027 Bjørn Erik Hox Team Hoxli 1:11.39 32.16
21 påmeldte. 21 startet. 21 resultater. 
D 40-44 10 km
Plass Start Tid
1 0150 Laila Heggedal Nc 52.20  
2 0120 Selja Von Zernichow Stangs Beste 52.39 00.19
3 0145 Marit Flatla Kornbakk Sørumsand 52.47 00.27
4 0163 Anne Mette Jernberg Olsen Rømskog 53.05 00.45
5 0110 Monica Storberget Team Storberget 1:07.05 14.45
6 0102 Lena Sundsrud Team Normeka 1:15.40 23.20
7 0152 Irene Ekeheien SHIUL 1:18.25 26.05
8 0135 Kristine Degnes Rakkestad 1:25.49 33.29
9 0114 Lena Haugerud Ness WePe 1:48.11 55.51
10 påmeldte. 9 startet. 9 resultater. 
H 40-44 10 km
Plass Start Tid
1 0023 Knut Dæhlen AHF 49.24  
2 0034 Kjetil Slorafoss BSF 56.12 06.48
3 0051 Roger Fossen-Melby AFSK 58.54 09.30
4 0009 Christer Lorentzon Team Normeka 1:02.32 13.08
5 0032 Hans Petter Marki Avancia kampsport team 1:06.37 17.13
5 påmeldte. 5 startet. 5 resultater. 
D 45-49 10 km
Plass Start Tid
1 0122 Ranveig Hovind Blaker IL 51.05  
2 0140 Ann-Christine Ringsby Team Ringsby 54.07 03.02
3 0142 Agneta Ringsby Kulenovic Team Ringsby 1:08.55 17.50
4 0109 Tone Joheim Team Hoxli 1:17.30 26.25
5 0112 Tone Jørgensen WePe 1:48.08 57.03
6 0115 Line Borstad WePe 1:48.12 57.07
7 0116 Hilde Gottenberg WePe 1:48.14 57.09
8 0117 May B. Melby WePe 1:48.16 57.11
9 0118 Ann Engelien WePe 1:48.17 57.12
9 0119 Eva Frogner WePe 1:48.17 57.12
11 påmeldte. 10 startet. 10 resultater. 
H 45-49 10 km
Plass Start Tid
1 0052 Bjørn Paulsrud Oppstad friidrett 40.11  
2 0036 Olegs Ruds Namnå 48.40 08.29
3 0004 Sigurd Nilsen Team Normeka 49.07 08.56
4 0054 Ingar Heggedal Nc 51.13 11.02
5 0157 Arve Melby Høland IL 52.26 12.15
6 0026 Fredrik Högberg Team Storberget 1:01.14 21.03
7 0068 Jan Runar Olberg Mangenfjella turlag 1:01.53 21.42
8 0025 Jørn Storberget Team Storberget 1:09.50 29.39
9 0031 Dag-Ivar Høisveen Rømskog IL 1:19.05 38.54
10 påmeldte. 9 startet. 9 resultater. 
D 50-54 10 km
Plass Start Tid
1 0144 Bente Heggedal Nc 53.19  
2 0153 Helen Javoll Dahl Rømskog IL 1:13.49 20.30
3 0154 May Britt Lauritzen Rømskog IL 1:18.25 25.06
4 0124 Tone Hassem Delerud Rømskog IL 1:27.14 33.55
5 0136 Inger Lien Rømskog IL 1:40.37 47.18
5 påmeldte. 5 startet. 5 resultater. 
H 50-54 10 km
Plass Start Tid
1 0028 Oddbjørn Homstvedt FIL Borg 41.06  
2 0046 Bjørnar Tollefsen AHF 42.25 01.19
3 0058 Lasse Christensen Rømskog IL 51.58 10.52
4 0072 Stein Solli Rømskog 1:06.27 25.21
5 0071 Kjell Flenstad Rømskog 1:09.38 28.32
6 0015 Jan Henki Undebekken Team Normeka 1:20.39 39.33
6 påmeldte. 6 startet. 6 resultater. 
D 55-59 10 km
Plass Start Tid
1 0143 Grete Høilund Rømskog IL 1:07.23  
2 0113 May-Britt Westengen WePe 1:48.11 40.48
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 55-59 10 km
Plass Start Tid
1 0003 Thor Axel Ringsbu Team Normeka 49.33  
2 0037 Morten Solbrekke Østervallskog 53.27 03.54
3 0070 Bjørn Are Kvien Mysen vin- og maratonkl. 1:03.14 13.41
4 0065 Thor Javall Rødenes 1:11.03 21.30
5 0049 Øyvind Skoveng Rømskog 2:19.39 1:30.06
5 påmeldte. 5 startet. 5 resultater. 
D 60-64 10 km
Plass Start Tid
1 0123 Eva Taraldrud Rømskog IL 1:09.13  
2 0160 Bente Langseth Søndre Høland 1:20.51 11.38
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 60-64 10 km
Plass Start Tid
1 0066 Arne Langseth Søndre Høland 52.11  
2 0062 Ole Ringsby Rømskog 56.09 03.58
3 påmeldte. 2 startet. 2 resultater. 
H 65-69 10 km
Plass Start Tid
1 0044 Svein Arne Sølvberg Oppegård IL 39.37  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 70-74 10 km
Plass Start Tid
1 0059 Anders Taraldrud Rømskog IL 47.00  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater. 
H 80-84 10 km
Plass Start Tid
1 0061 Ingolf Østmo AHF 58.17  
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater.